خبرها را با تلفن و ایمیل به ما برسانید.
غلامعلی صمیمی: تلفن ۰۹۱۳۱۵۲۶۰۴۵ (ایمیلsamimi2008@yahoo.com) -- مصطفی مراد: تلفن ۰۹۱۳۴۵۱۶۹۵۴ (ایمیلe.mostafa_morad@yahoo.com)
مدیر سایت: ایمیلmalekims@yahoo.com(مالکی)

آمار سایت

 كل مطالب:

 بازدیدهای امروز:
 بازدیدهای دیروز:
 بازدیدهای این ماه:
 بازدیدهای ماه قبل:
 كل بازدیدها:
flag counter
اولین سالگرد درگذشت شادروان کربلایی علی اکبر مرتضوی بزرگ خاندان( وپدر شهیر غلامرضا مرتضوی )وفرزندبرومندش مرحوم محمدرضا مرتضوی


سلام مهربان پدرم
خزان فرارسید، فصل پاییز و مهرماه ان.....یاداور اولین سال هم اغوشیت با خاك.....یكسال گذشت......اه پدر.........

ای خرم از فروغ رخت لاله زار عمر
بازآ که ریخت بی گل رویت بهار عمر

از دیده گر سرشک چو باران چکد رواست
کاندر غمت چو برق بشد روزگار عمر
یكسال است كه روحمان همچنان رخت عزا به تن دارد هرچند لباس عزایت را از تن بیرون اورده ایم....


یكسال است كه خاك هم نتوانسته عادت دیرینه ی خود را بر دلمان بگذارد....نه پدر هرگز داغت به سردی نگراییده و ما همچنان در فراقت میسوزم و چشمانی بارانی داریم...
روحشان شاد ویادشان گرامی باد
() نظرات
  موضوع: درگذشتگان ،  نوشته شده در تاریخ شنبه 10 آبان 1393 ساعت 07:05 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی

سالی گذشت و باغ دلم برگ و بر نداشت

من ماندم و شبی که هوای سحر نداشت


یکسال است که دلتنگی های غروب را با بودن در کنار مزارت، سپری می کنیم

و در نهایت ناباوری، باورمان شده که  دیگردربین ما نیستی، دیگر نمی آیی

و دیگر نباید منتظرت باشیم، مادرم.

 دیگر آن شمع فروزان را نمی بینیم

ولی طنین صدای دلنشینش همچنان در گوش ما

و مهربانیش در قلب ما و زیبایی چهره اش در یاد ماست

مراسم یکمین سال مادری مهربان،شادروان خانم جانی جلالپورهمسر مرحوم حسین گل جلال در روز پنجشنبه 93/8/15 مصادف با دوازدهم محرم الحرام از ساعت 14 الی 16 در مسجد جامع چوپانان برگزار میگردد وسپس برمزارش به سوگ می نشینیم.

حضور سروران ارجمند دراین مراسم موجب شادی روح آنمرحومه وتسلی بخش بازماندگان خواهد شد.

روحش شاد ویادش گرامی باد.

از طرف فرزندان وبستگان


() نظرات
  موضوع: درگذشتگان ،  نوشته شده در تاریخ جمعه 9 آبان 1393 ساعت 07:17 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمیبخشی از سخنان معاون توسعه روستایی ومناطق محروم:

خبرگزاری فارس: سهامدارکردن روستائیان در شرکت‌های تولیدی روستایی


به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، سید ابوالفضل رضوی پیش از ظهر امروز در گردهمایی فرمانداران، بخشداران و دهیاران استان فارس اظهار داشت:

امام(ره) فرمود مستضعفان در امور اقتصادی شرکت داده شوند و در جایی دیگر بیان کرد تمام مردم در جنگ شریک بودند از پیرزنی که یک تخم مرغ داشت تا آن که تمام زندگی خود را ایثار کرد.

وی بنابر همین رویکرد به تشریح طرح پیشنهادی دولت پرداخت و اظهار داشت: در نائین با جمعیت 30 هزار نفری شهرستان مردم را توجیه کردیم که به میدان بیایند و در توسعه مشارکت کنند و از 30 هزار نفر مردم نائین و انارک 7 هزار نفر در شرکت توسعه و عمران نائین سهامدار شدند.

رضوی عنوان کرد: بچه‌های نخبه شناسایی شدند، طرح ساخت میل بادامک خودرو مطالعه شد و نخبگان با قیمتی کمتر باعث شدند 20 میلیون دلار ارز کشور صرفه‌جویی شده و شرکتی با 7 هزار سهامدار فعال شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اضافه کرد: واحدهای صنعتی تولیدی نائین با سرمایه‌گذاری مردمی راه‌اندازی شده و یک واحد تولیدی با سرمایه دولت نیست.

به گفته رضوی، در یک روستای نائین با 20 خانوار که مهاجر پرشماری به اصفهان و تهران زیاد داشت مردم جمع شدند سرمایه آوردند و اکنون بوش و سایر قطعات خودرو ، کیک و بیسکوئیت و شتر مرغ با پول مردم در روستا تولید می‌شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: بر اساس این ایده انجام شده، طرح دادیم که مردم روستا جمع شوند یک شرکت تشکیل دهند، یا پول را یک جا بدهند یا تقسیطی کنند، متوسط پول هر خانواده دو میلیون تومان با 500 خانوار می‌شود و جمع آن به یک میلیارد تومان می‌رسد دولت نیز سه میلیارد وام بدهد، شرکت تشکیل شود.

وی خاطر نشان کرد: در این طرح سرمایه انسانی در روستا وجود دارد و تحصیل‌کرده دانشگاهی هم داریم، نخبگان و تحصیلکردگان طرح مناسب روستا را ارائه دهند یا استانداری خود با توجه به ظرفیت‌ها طرح تعریف کند، یک تا دو سال تنفس برای طرح در نظر گرفته شده با کارمزد چهار درصد تسهیلات، وثیقه وام نیز کارت یارانه یا سند ملکی باشد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: راحت‌تر از این کار وجود ندارد و این طرح با بررسی 20 کشور و سوابق قبل و بعد از انقلاب تدوین شده و علاوه بر آن اگر افرادی خواستار سرمایه‌گذاری در روستا باشند به آن‌ها وام 12 درصد اعطا خواهد شد.

رضوی افزود: بنابر این پیشنهاد باید طرح‌های تولیدی که در روستا تعریف شد شورای برنامه‌ریزی استان بازار آن تولید و موارد دیگر را بررسی و تأئید کند تا وام به حساب شرکت مردم روستا واریز شود.

() نظرات
  موضوع:  نوشته شده در تاریخ جمعه 9 آبان 1393 ساعت 06:23 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
برگزاری کلاس خوشنویسی
سه شنبه 6 آبان 1393

به اطلاع کلیه دانش آموزان وعلاقمندان به هنر خوشنویسی میرساند آنهایی که ساکن چوپانان هستند ومایلند که در کلاسهای خوشنویسی شرکت نمایند میتوانند طی ساعات اداری به کتابخانه شهید قوامزاده مراجعه  وثبت نام نمایند.
شرایط ثبت نام به شرح ذیل میباشد.
1-مرحله اول  به مدت ...75 روز ..هزینه..30000تومان
2-مرحله دوم به مدت...75 روز...هزینه..30000تومان
3-مرحله سوم به مدت..45 روز..هزینه..20000تومان
لازم بذکراست . خطاطی وخوشنویسی توسط  آقای عباسیان  آموزش داده خواهد شد.

() نظرات
  موضوع: خبرهای سایت ،  نوشته شده در تاریخ سه شنبه 6 آبان 1393 ساعت 10:34 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
طی حکمی از سوی جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان نایین ستوانیکم حسین طالبی بعنوان فرماندهی پاسگاه انتظامی چوپانان منصوب شد.
دراین جلسه که امروز در محل پاسگاه انتظامی چوپانان وبا حضور جانشین فرماندهی نیروی انتظامی نایین وهمراهان و تنی چند از معتمدین محلی و ریاست شورای اسلامی ومقامات ومسئولین محلی برگزار گردید از خدمات ارزنده ستوانیکم مجتبی فلاحتی تقدیر بعمل آمد.
برای آقای فلاحتی آرزوی سلامتی درهرکجا که خدمت میکنند داریم وبرای آقای طالبی آرزوی توفیق روزافزون  از خدای بزرگ را مسئلت مینماییم وامیدواریم همچون گذشته مردم منطقه از آرامش خاطر وامنیت کامل بهره مند باشند.
چوپانان در 160 کیلومتری نایین ومرز بین شهرستان نایین وخور وبیابانک قرار دارد.
() نظرات
  موضوع: خبرهای سایت ،  نوشته شده در تاریخ دوشنبه 5 آبان 1393 ساعت 11:10 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
بنام خدا

باطلاع اهالی محترم چوپانان میرساند،
همانطور که مستحضرید چندی پیش طی بخشنامه دولت مبنی براینکه کارکنان بازنشسته وزارت کشور نمیتوانند مجددا در این وزارتخانه ادامه بکاردهند وبهمین خاطر در کشور اولین جایی که این بخشنامه عملی واعمال شد در چوپانان بود وآنهم با فشار وتوسل بزور بخشدار قبلی انارک آقای ریاحی بود که دهیار وقت آقای ماشااله نجفیان را از سمت خود برکنارکرد.
باعنایت به تلاشها وزحمات بی شائبه آقای نجفیان درامور عمران وآبادانی چوپانان وبحرکت درآوردن قطار سازندگی در روستا وهمکاری مردم خوب چوپانان در این راستا با دهیاری بالاخره ایشان را به هر نحوی از حرکت باز نگه داشتند وتلاشهای اعضای شورای چوپانان هم نتیجه ای نداشت.لذا از آنجاییکه زحمات وپیگیریهای ایشان در امور روستا برهیچکس پوشیده نیست اهالی روستای چوپانان بر آن شدند تا با پرکردن طوماری ودرخواست مجدداز بخشداری محترم انارک جناب اقای جعفری که الحق فردی دلسوز ودوستدار چوپانان است بتوانند آقای نجفیان را برگردانند تا بعنوان مشاور در امور دهیاری با دهیار محترم چوپانان آقای محمود مختار همکاری نمایند تا همچون قبل با همفکری دهیاری وشورای اسلامی مجددا چرخ پیشرفت وآبادانی را بحرکت درآورند.البته باوجود حمایت مردم فهیم چوپانان از اقای نجفیان بنابرین ایشان هم قطعا به درخواست اهالی پاسخ مثبت خواهند داد وبا دهیار پرتلاش وجوان آقای مختار نیز مشاوره خواهند کرد.انشااله
بانظر باینکه آقای مختار جوانی پرشور وتلاش است وبسیار برای آبادی دلسوزی میکند این خود باعث میشود که بامشاورت آقای نجفیان یک پتانسیل مثبتی را در جهت نیل به اهداف عمرانی چوپانان رقم خواهد زد.البته با صلاحدید شورای محترم آقای حلوانی ودیگر اعضاء شورا انشااله این مهم نیز محقق خواهد شد.
دلم نمیخواهدهمچون گذشته عده ای از منتقدان مجددا بگویند که چرا صمیمی از نجفیان اینقدر حمایت میکند اینجا این مردم هستند که بطور خودجوش با طومار ی که امضاء نموده اند وگوشه ای از آن را به تصویر کشیده ام نشان از همکاری  ومعاضدت آقای نجفیان را طلبیده اند.بی شک همه ما به یک جهت فکر میکنیم ومی اندیشیم وآنهم پیشرفت وابادانی روستایمان است...والسلام


() نظرات
  موضوع: خبرهای سایت ،  نوشته شده در تاریخ یکشنبه 4 آبان 1393 ساعت 02:32 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی

راه اندازی مرکز جدید دیالیز در بیمارستان حشمتیه

در راستای افزایش دسترسی مردم به خدمات درمانی به استحضار همشهریان محترم می رساند به دنبال راه اندازی سی تی اسکن با پیگیریهای مجدانه نماینده محترم شهرستان جناب آقای طباطبایی و مسئولین استانی و شهرستانی و همیاری خیرین محترم ،بخش دیالیز بیمارستان نایین با هزینه اعتباری بالغ بر ده میلیارد ریال از تاریخ شنبه مورخ ۱۳۹۳/۰۸/۰۳ آماده خدمت رسانی می باشد.

() نظرات
  موضوع: اطلاعیه‌های دولتی ،  نوشته شده در تاریخ جمعه 2 آبان 1393 ساعت 12:54 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
اطلاعیه

به اطلاع مردم شریف روستای چوپانان می رساند جهت تشکیل پرونده وصدور سند خانه های ساخته شده (حدفاصل خیابان امام حسین(ع) ، بلوار امام رضا(ع) وخیابان توحید منتهی به خیابان احداثی)طبق کروکی پیوست به همراه مدارک وگواهی پایان ساخت به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نائین مراجعه نمایید.

در ضمن مالکین مابقی پلاکهای در محدوده ذکر شده می بایست به همراه مدارک مثبته در اختیار، جهت تعیین تکلیف وتشکیل پرونده واگذاری تا مورخ 30/9/93به بنیاد مسکن شهرستان نائین مراجعه نمایند، در غیر این صورت متقاضیان هرگونه حقی را از خود سلب نموده وبنیاد مسکن طبق دستور العمل، زمین را به شخص واجد شرایط دیگر واگذار می نماید.

                    بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نایین

لازم بذکراست که محدوده ای که بنیادمسکن نایین مشخص نموده به شرح زیر است:
حدفاصله خیابان حسینیه 72تن تا انتهای ساخت و سازه ها به سمت اداره راهداری و انتهای خیابان مخابرات الی گوشه ی بند
از خیابان مخابرات به سمت بالا شامل این اطلاعیه نمی باشند
سپاس
() نظرات
  موضوع: اطلاعیه‌های دولتی ،  نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 1 آبان 1393 ساعت 06:03 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی

انا لله و انا الیه راجعون 

با نهایت تاثر و تالم درگذشت شادروان حاجیه خانم زبیده هاشمیه صبیه مرحوم حاج بمانعلی و همسر مرحوم حاج محمود عسکریان را به اطلاع خویشاوندان دوستان آشنایان و همشهریان عزیز میرساند ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار هاشمیه و عسکریان مراسم تدفین و ترحیم آن شادروان را به اعلام می‌دارد :
مراسم تدفین: پنجشنبه ساعت
۹ صبح سالن معراج باغ رضوان اصفهان 
مراسم ترحیم: جمعه از ساعت
۹:۳۰ تا ۱۱:۰۰ اصفهان خیابان مردآویج مسجدالمهدی

مصیبت وارده را به خانواده های هاشمیه وعسکزیان وسایر بستگان تسلیت عرض نموده ،برای آنمرحومه  طلب مغفرت وبرای بازماندگان صبر وشکیبایی از درگاه ایزد منان مسئلت مینماییم.

روحش شاد وقرین رحمت الهی باد.

() نظرات
  موضوع: درگذشتگان ،  نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 30 مهر 1393 ساعت 10:07 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی


فرمانده انتظامی شهرستان نایین گفت:‌ مقدار 86کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک در نایین کشف و ضبط شد.
به گزارش خبرنگار اینا، سرهنگ نبی الله سوادکوهی، در این باره اظهار داشت:‌ مقدار 86کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک بامداد امروز کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: این مقدار مواد از یک خودرو کامیون کمپرسی در سه راهی چوپانان كشف و ضبط شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان نایین با اشاره به این که این خودرو از اردکان عازم اصفهان بوده است افزود: در این رابطه یک نفر دستگیر و خودرو توقیف و پس از تشكیل پرونده تحویل مقامات قضایی شد.

() نظرات
  موضوع: خبرهای سایت ،  نوشته شده در تاریخ سه شنبه 29 مهر 1393 ساعت 05:08 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
آگهی ترحیم
پنجشنبه 24 مهر 1393

  موضوع: درگذشتگان ،  نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 24 مهر 1393 ساعت 10:49 ق.ظ
نویسنده: علی افضل
با نهایت تأسف و تأثر، درگذشت مرحوم مغفور، عباسعلی نجفیان (عباس میرزا) را به اطلاع شما می رسانیم.
این مصیبت وارده را خدمت خانواده آن مرحوم، سایر بازماندگان و تمامی دوستان و آشنایان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات خواستاریم.
() نظرات
  موضوع: درگذشتگان ،  نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 23 مهر 1393 ساعت 05:24 ب.ظ
نویسنده: مصطفی مراد
  موضوع: عمومی ،  نوشته شده در تاریخ دوشنبه 21 مهر 1393 ساعت 02:50 ب.ظ
نویسنده: مصطفی مراد
دیروز طی مراسمی جشن غدیر با حضور مردم در محل کوی مسجدجامع در خیابان امام برگزارگردید.
دراین مراسم که همراه با آتش بازی وچراغانی ونورافشانی بود پذیرایی از میهمانان نیز انجام شد.

تصاویر ارسالی بدلیل کمبود روشنایی ونبودن دوربین با کیفیت چندان کیفیتی ندارد وبا دوربین گوشی ارسال شده است وبه همین جهت از بی کیفیتی عکس پوزش میخواهم.
گوشه ای از مراسم دیروز چوپانان را مشاهده نمایید.

عکسهای ارسالی:پوریابقایی
() نظرات
  موضوع: رویدادهای ویژه ،  نوشته شده در تاریخ دوشنبه 21 مهر 1393 ساعت 11:34 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
عید غدیر، مبارک!
یکشنبه 20 مهر 1393

سپس فرمود : مردمان ! کیست سزاوارتر از شمایان به شما ؟ گفتند : خداوند و رسول او . آنگاه فرمود : آن که من سرپرست اویم پس این علی ولی و سرپرست اوست . خداوندا پذیرای ولایت او را دوست بدار و دشمن او را دشمن دار و یار او را یاری کن و رهاکننده ی او را تنها گذار.
هان مردمان ! این علی است برادر و وصی و نگاهبان دانش من و جای نشین من در میان امت وایمان آورندگان به من و بر تفسیر کتاب خدا ، او مردمان را به سوی خدا بخواند و به آنچه موجب خشنودی اوست عمل کند و با دشمنان او ستیز نماید. او سرپرست فرمانبرداری خدا باشد و بازدارنده از نافرمانی او.
همانا اوست جانشین رسول الله و فرمانروای ایمانیان ، و از سوی خدا پیشوای هدایتگر .اوست پیکار کننده ی با پیمان شکنان ، رویگردانان از راستی و درستی و بدر رفته گان از دین.
خداوند فرماید: « فرمان من دگرگونی نمی پذیرد. » پروردگارا، اکنون به فرمان تو می گویم : خداوندا دوست داران او را دوست دار و دشمنانش را دشمن. پشتیبانان او را پشتیبانی، یارانش را یاری کن و خودداری کنندگان از یاری اش را رها کن. ناباورانش را از مهرت بران و خشم خود را بر آنان فرود آور.
عبودا ! تو خود در هنگام بیان ولایت علی و برپایی او فرمودی : « امروز آیین شما را به کمال و نعمتم رابرای شما تمام نمودم و با خشنودی اسلام را دین شما قرار دادم.( مائده/ 5) » و نیز گفتی: « همانا دین در نزد خدا تنها اسلام است.(آل عمران/19) » و فرمودی:« و آنکه به جز اسلام دینی بجوید از او پذیرفته نبوده درجهان دیگر در شمار زیانکاران خواهد بود.(آل عمران/85)»
خداوندا تو را گواه می گیرم که پیام تو را به مردمان رساندم.

گفت هر کس را که من هستم ولی --- هست بعد از من ولیّش این علی

گفت یا رب دوستانش دوست دار ----- دشمنانش را همی دشمن شمار

چون به پایان گفته ی احمد رسید --------- این خطاب از جانب ایزد رسید

دینتان کامل شد و نعمت تمام --------- شد خدا راضی از این دین و امام


() نظرات
  موضوع:  نوشته شده در تاریخ یکشنبه 20 مهر 1393 ساعت 12:32 ب.ظ
نویسنده: مصطفی مراد
 تعداد کل صفحه‌ها: (99) 1 2 3 4 5 6 7 ...
۱۶ آذرماه ۱۳۸۹
روز اثبات وجود یوز در زیستگاه
حیات وحش عباس آباد

یوزپلنگ در پناهگاه حیات وحش عباس آباد

[ آنلاین:  ]