تبلیغات
خبرگزاری چوپانان - سایت خبری چوپانانیان
خبرها را با تلفن و ایمیل به ما برسانید.
غلامعلی صمیمی: تلفن ۰۹۱۳۱۵۲۶۰۴۵ (ایمیلsamimi2008@yahoo.com) -- مصطفی مراد: تلفن ۰۹۱۳۴۵۱۶۹۵۴ (ایمیلe.mostafa_morad@yahoo.com)
مدیر سایت: ایمیلmalekims@yahoo.com(مالکی)

آمار سایت

 كل مطالب:

 بازدیدهای امروز:
 بازدیدهای دیروز:
 بازدیدهای این ماه:
 بازدیدهای ماه قبل:
 كل بازدیدها:
flag counter

وضع هوای چوپانان

هوای حاضر            ساعت: ۱۸:۲۲
پیش بینی ۳ روز آینده
۱۳° c
صاف

جهت باد: -
  هوای حاضر | پنجشنبه ۱۵ بهمن
سرعت باد:
 آرام

نم نسبی: 
 % ۲۸

دید افقی: 
 بیش از ۱۰ کیلومتر

بارندگی 24 ساعت گذشته:  
صفر میلیمتر

بیشینه دما در 24 ساعت گذشته: 
 
۱۶° c

کمینه دما در 24 ساعت گذشته: 
 -۱° c
آخرین بروز رسانی: ۱۳۹۴/۱۱/۱۵ 
وضعیت هوای چوپانان درروز جمعه.......صاف
() نظرات
  موضوع: آب و هوا ،  نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 15 بهمن 1394 ساعت 06:27 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
کد خبر: 19908
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۳ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۴/۱۱/۱۵

182580412_larg
استاد ارتباطات؛

بازنشر خبرهای رسانه‌های دیگر، این روزها به امری معمول در اغلب رسانه‌ها و خصوصا کانال‌های تلگرامی بدل شده است. اما نکته‌ای که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، ضرورت ذکر منبع است که اغلب نادیده گرفته می‌شود.

به گزارش نائین نا؛ یونس شکرخواه، استاد روزنامه نگاری نوین کشورمان  می گوید: در شرایطی که برخی از کارشناسان رسانه پایان عمر خبرگزاری‌ها را چندان غیرمحتمل نمی‌دانند، عده‌ای دیگر از اهالی رسانه با طرح راهکارهایی در این خصوص، راه‌هایی را که به طولانی‌تر شدن عمر خبرگزاری‌ها می‌انجامد، پیشنهاد می‌دهند.

در این میان، استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی، به عنوان یکی از راهکارهای ایجاد فضای تعاملی در خبرگزاری‌ها، مدتی است که به صورت جدی دنبال می‌شود.

در حال حاضر بسیاری از رسانه‌های رسمی، با حضور در شبکه‌های اجتماعی، مانند تلگرام و راه‌اندازی کانال‌های خبری، درصدد استفاده حداکثری از انواع فضاهای رسانه‌ای برای تعامل با مخاطبانند. این رسانه‌ها، حتی برای جذب بیشتر مخاطب، خبرهای رسانه‌های دیگر را هم منتشر می‌کنند.

بازنشر خبرهای رسانه‌های دیگر، این روزها به امری معمول در اغلب رسانه‌ها و خصوصا کانال‌های تلگرامی بدل شده است. اما نکته‌ای که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، ضرورت ذکر منبع است که اغلب نادیده گرفته می‌شود.

در چنین شرایطی، رسانه‌ای که خبرنگارش گاه ساعت‌ها برای تهیه‌ یک خبر تلاش کرده است، باید شاهد بازنشر مکرر خبر خود، در گروه‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی، آن‌هم به اسم رسانه‌ای دیگر باشد! در گفت‌وگو با دکتر یونس شکرخواه – استاد ارتباطات – این پرسش را مطرح کرده‌ایم که چقدر این الزام وجود دارد که کانال‌های تلگرامی رسانه‌های رسمی، در بازنشر اخبار، اصل امانت‌داری و ذکر منبع را رعایت کنند؟ شکرخواه می‌گوید: بحث امانت‌داری همیشه باید رعایت شود.

زمانی که شما منبع را ذکر نمی‌کنید، خودتان را شریک یک اتفاق که نمی‌دانید چه هست، می‌کنید، اما زمانی که منبع را ذکر می‌کنید، مرز خودتان را کاملا مشخص می‌کنید؛ بنابراین، به اصطلاح علمی به این اقدام «citation» (نقل قول کردن) و یا «attribution» (استناد کردن) می‌گویند که در این زمینه حتما باید منبع ذکر شود تا از مسئولیت شما کاسته شود.

پرسش دیگر ما از دکتر شکرخواه، درباره‌ لزوم مراقبت رسانه‌های رسمی از همراه نشدن با خبرهای نادرست شبکه‌های اجتماعی و رعایت اصل دقت و صحت در انتشار اخبار است؛ یکی از ویژگی‌هایی که رسانه‌های رسمی را از شبکه‌های اجتماعی متمایز می‌کند، اما طی روزهای گذشته با انتشار خبری نادرست درباره‌ حمید سبزواری که ابتدا در تلگرام آغاز شد و در نهایت به برخی رسانه‌ها و حتی رادیو و تلویزیون هم کشید، طرح مجدد آن ضروری به نظر می‌رسد.

یونس شکرخواه در این زمینه تاکید می‌کند: رسانه‌ها خودشان موظف به رعایت اصل دقت، صحت و درستی اخبار هستند و شبکه‌های اجتماعی مقصر نیستند. این استاد پیشکسوت ارتباطات و روزنامه‌نگاری در توضیح این مطلب، خاطرنشان می‌کند: این‌طور نیست که ما بگوییم در انتشار اخبار نادرست از سوی رسانه‌های رسمی، شبکه‌های اجتماعی مقصر هستند؛ چراکه هر روزنامه‌نگاری موظف است وقتی خبری را تولید می‌کند، ابتدا صحت آن را بررسی کند و اگر صحیح بود، سپس دقت و امانتداری‌اش را هم در نظر بگیرد و خبر را درست به مخاطب برساند. وی در همین زمینه می‌گوید: این‌گونه مسائل که شامل اخبار نادرست می‌شود، در حرفه روزنامه‌نگاری زیاد پیش می‌آید، اما طبعاً، هر رسانه‌ای که کمتر دچار اشتباه شود، اعتبار حرفه‌ای خودش را بالاتر می‌برد و به تدریج صاحب یک برند مطمئن می‌شود؛ ضمن اینکه تِم شبکه‌های اجتماعی هم، یک تم کلی است و بالاخره این شبکه‌ها هم برای خودشان نام و نشانی دارند و اگر دچار چنین اشتباهاتی شوند و شایعه‌پراکنی کنند، به تدریج با ریزش مخاطب روبه‌رو می‌شوند.

() نظرات
  موضوع: خبرهای سایت ،  نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 15 بهمن 1394 ساعت 06:12 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
به مناسبت چهلمین روز درگذشت شادروان، مرحوم مغفور حسین عباسی تهرانی، مراسم ختمی در روز پنج شنبه، مورخ 1394/11/15 از ساعت 14:30 الی 16:30 در باغ رضوان، قطعه 53، بلوک 11، ردیف 13 برگزار می شود.
(تشریف فرمایی شما سروران ارجمند باعث شادی روح آن مرحوم و تسلی خاطر بازماندگان خواهد بود)

مرحوم حسین عباسی تهرانی، صنعتگری پر تلاش و مخترع بودند و همچنین مدیریت شرکت زیباکار اصفهان را بر عهده داشتند.
برای آن مرحوم آرزوی علو درجات داریم.
() نظرات
  موضوع: درگذشتگان ،  نوشته شده در تاریخ دوشنبه 12 بهمن 1394 ساعت 08:21 ب.ظ
نویسنده: مصطفی مراد
جشن بزرگ انقلاب
دوشنبه 12 بهمن 1394

بمناسبت دهه فجر، شورای اسلامی ودهیاری چوپانان برگزار می کنند:

جشن بزرگ انقلاب

زمان:   چهارشنبه94/11/21 شروع از ساعت 14

مکان:  چوپانان مدرسه راهنمایی دخترانه کوثر

برنامه های شاد ومتنوع، نمایش طنز،موسیقی محلی باحضور هنرمندان جوان چوپانانی با مدیریت اقای قدرت
حضور پرمهر شما را گرامی میداریم.
() نظرات
  موضوع: خبرهای سایت ،  نوشته شده در تاریخ دوشنبه 12 بهمن 1394 ساعت 09:28 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
حاج کریم حسنی
شنبه 10 بهمن 1394


با نهایت تاسف و تاثر با خبر شدم که شادروان حاج کریم حسنی فرهنگی دلسوز و فرهیخته، دعوت حق را لبیک گفت.این ضایعه اسفناک را به همسر، فرزندان ونوادگانش وخانواده های محترم حسنی بویژه استادان ارجمند و گرانقدرم، جناب آقای میرزابیکی، جناب آقای فروزان و جناب آقای یادگاری تسلیت عرض نموده، از خداوند متعال برای بازماندگان صبروشکیبایی و برای آن فقید سعید علو درجات و رحمت و مغفرت مسئلت مینمایم. روحش شاد و بهشتی باد.
بسیاری از مردان بزرگ میمیرند و از دنیا محو میشوند بی آنکه سایه تاسفی به دنبال خویش بگذارند. در حالیکه خاطره بعضی دیگر از آدمیان در اعماق قلب انسانها عزیز میماند.
یک روز صبح معلم جوان بسیار خوش سیمایی با کت و شلوار طوسی و عینک آفتابی و لبی خندان، وارد دبستان ستوده شد و دل ما بچه دهاتی ها را که از معلم ها غیر از اخم و تخم چیزی ندیده بودیم برد. او کسی جز آقای حسنی نبود. آقای حسنی، فردی با ملاحظه با وقار و دلربا بود و در چشمانش نوری حاکی از نیک خواهی مشهود بود. رفتارش با ما که دانش آموزی بیش نبودیم آنهم از جنس دهاتیش، مثل آدم بزرگها بود بگونه ای که احساس میکردیم، برادری یافته ایم که می توانیم دوستش بداریم....
با اینکه همه ی معلمها در آنزمان، خوش پوش و آراسته بودند، اما آقای حسنی الگوی شیک پوشی بود و آراستگیش مثال زدنی. او هر روز با دقت صورت خود را می تراشید، شیک ترین لباسش را می پوشید و با عینک آفتابی سبز رنگ و چهره ای بشاش به مدرسه می آمد و چشم علاقمندانش را که اکثریت دانش آموزان بودند، روشن میساخت. من در هیچ کلاسی افتخار شاگردیش را نداشتم و تنها خاطره ای که از او دارم: برای جشن عروسی آقای میرزابیکی، او کارگردان نمایشی بود که نقش اولش را ماشالله فرجپور به عهده داشت و نقش آخرش را من.
من به یقین میدانم که توصیف این بزرگمرد فرهنگ چوپانان و نایین برای دوستان و بستگانش کار بیهوده ایست، چرا که آنان خیلی بهتر از من او را میشناسند، اینکه می نویسم، برای فرزندان چوپانان، دانش آموزان دهه چهل دبستان ستوده است که نزدیک به نیم قرن از معلم دلسوزشان بی خبر بوده اند..... و اکنون بجاست که در فقدانش، چشمه ی اندوه از میان دیدگانشان بجوشد و سرشک قدرشناسشان از گونه فرو غلتد، زیرا قلب های مردم این سرزمین با سپاسگزاری می تپد.


مهدی افضل - بهمن 94

برگرفته از سایت http://harfonaghl.persianblog.ir/() نظرات
  موضوع: درگذشتگان ، عمومی ،  نوشته شده در تاریخ شنبه 10 بهمن 1394 ساعت 03:30 ب.ظ
نویسنده: علی افضل

پروژه‌های راه و مسکن استان اصفهان که در دهه فجر افتتاح می‌شود

» سرویس: استان ها - اصفهان
1433776281678_borna ghasemi-239.jpg

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اعلام کرد: همزمان با سی وهفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 10 هزار و423 واحد مسکن مهر و 90 پروژه راهسازی وراهداری و یک بیمارستان عمومی در استان اصفهان به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان، حجت الله غلامی افزود: به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی در آینده‌ای نزدیک بیش از 10 هزار واحد مسکن مهر استان اصفهان افتتاح و به متقاضیان تحویل می‌گردد.

غلامی با اشاره به 90 پروژه راهسازی و راهداری آماده افتتاح این اداره کل تصریح کرد: 17 پروژه احداث، بهسازی و آسفالت باند دوم، 36 پروژه روکش آسفالت گرم راههای اصلی، چهار پروژه احداث و ساماندهی پل و تقاطع، هفت پروژه آسفالت گرم و سطحی راه‌های روستایی و 26 پروژه در قالب ملایم سازی، ایمن سازی، تجدید خط کشی، اجرای روشنایی، تهیه و نصب علائم ایمنی و اجرا و نصب گاردریل و ... با اعتباری بیش از یک هزار و 400 میلیارد ریال آماده بهره‌برداری است.

این مقام ارشد راه و شهرسازی از جمله مهمترین پروژه‌های راهسازی آماده افتتاح به عنوان پروژه بزرگراهی در استان را محور نایین – انارک، بادرود – کاشان، گلپایگان – موته، خمین – گلپایگان، محمدآباد – نصرآباد، علویجه به پلیس راه، سفیدشهر – محمدآباد، قلعه شور – رحیم آباد، اوزونبلاغ – فریدونشهر، کلیشاد – اسلام آباد، مبارکه – طالخونچه – بروجن نام برد و گفت: 118کیلومتر بزرگراه، 15 کیلومتر بهسازی راه روستایی، 53کیلومتر راه اصلی و هفت دستگاه پل و تقاطع در این راستا احداث شده است.

وی از افتتاح پروژه بیمارستان 140 تخت خوابی کلیشاد خبر داد وگفت: این بیمارستان در شهرستان فلاورجان در چهار طبقه با مساحت 19 هزار و 353 متر مربع و با پیشرفت فیزیکی 99 درصد آماده بهره‌برداری است.

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان نوع کاربری بیمارستان کلیشاد را عمومی عنوان کرد و افزود: این بیمارستان با امکانات انجام اعمال جراحی و دارا بودن بخش‌های مختلف از جمله بخش بستری زنان و زایمان، بستری کودکان، داخلی، icu ، ccu، پلی کلینیک تخصصی، رادیولوژی، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، اورژانس و بخشهای تخصصی دیگر با اعتباری بالغ بر 143 میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ابراز امیدواری کرد با تلاش مجموعه مدیریت استان و تمام کارکنان مجموعه راه وشهرسازی و تامین منابع مالی لازم بتوان شاهد توسعه و رونق هرچه بیشتر پروژه‌های راه و مسکن در استان پهناور اصفهان باشیم.

انتهای پیام

() نظرات
  موضوع:  نوشته شده در تاریخ شنبه 10 بهمن 1394 ساعت 10:14 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی

زمین لزره ای به بزرگی 4.1 ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین، عصر امروز حوالی شهرستان خور و بیابانک در شرق استان اصفهان را لرزاند.
کد خبر: ۵۶۴۱۱۰
تاریخ انتشار:۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۹-28 January 2016
زمین لزره ای به بزرگی 4.1 ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین، عصر امروز حوالی شهرستان خور و بیابانک در شرق استان اصفهان را لرزاند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه لرزه نگاری اصفهان وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: این زمین لرزه در ساعت 16 و 52 دقیقه و 28 ثانیه در حوالی شهرستان خور و بیابانک ثبت شد.

این شبکه لرزه نگاری اعلام کرد: مرکز زلزله در 33.53 درجه شمالی و 54.96 درجه جنوبی و در عمق 10 کیلومتری زمین اتفاق افتاد.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان نیز در گفتگو با خبرنگار ما، محل وقوع زلزله را در جنوب شهرستان خور اعلام کرد.

منصور شیشه فروش افزود: این حادثه هیچگونه تلفات جانی و مالی در پی نداشته است.

شهرستان کویری خور و بیابانک در 420 کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.
() نظرات
  موضوع: حوادث ،  نوشته شده در تاریخ جمعه 9 بهمن 1394 ساعت 05:56 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی

منبع خبر: http://naeen.mui.ac.ir/

شبکه بهداشت و درمان نایین در نظر دارد اجناس و اموال مازاد خارج از رده ، مستعمل و اسقاطی خود را به صورت مزایده حضوری در تاریخ ۱۳۹۴/۱۱/۱۱ روز یکشنبه ساعت ۱۰ صبح در مرکز بهداشتی درمانی شهدای نایین بفروش رساند . لذا از داوطلبان شرکت در مزایده دعوت می شود از تاریخ ۱۳۹۴/۱۱/۱۱ به آدرس نایین - خیابن امام (ره ) مرکز بهداشتی درمانی شهدای نایین به آقای سید حسن مرتضوی مراجعه فرمایند.

شماره تماس : ۰۹۱۳۲۲۳۱۸۱۶-۴۶۲۵۴۰۰۷

ضمناًمتقاضیان شرکت در مزایده مبلغ ده میلیون ریال به عنوان سپرده شرکت در مزایده در موقع برگزاری مزایده حضوری نقداً تحویل مسئول امور مالی شبکه می نمایند در پایان در صورت عدم برنده شدن مبلغ مذکور عودت خواهد شد.

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان نایین

() نظرات
  موضوع: اطلاعیه‌های دولتی ،  نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 بهمن 1394 ساعت 12:19 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
رئیس پلیس راه استان اصفهان:

استانداردسازی محورهای دامنه ـ اصفهان و خور ـ جندق الزامی است

جاده
شناسهٔ خبر: 3033298 - 
اصفهان–رئیس پلیس راه اصفهان با تاكید بر لزوم استانداردسازی محورهای دامنه ـ اصفهان و خور ـ جندق گفت: این دو محور از اصلی‌ترین محورهای حادثه‌خیز هستند و باید برای استانداردسازی آنها اقدام شود.

سرهنگ رضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت جاده‌های استان در بارش‌های اخیر اظهار داشت: تمام جاده‌های استان بازگشایی شده و تاکنون گزارشی از تصادفات در محورهای استان گزارش نشده است.

وی همچنین با بیان اینکه نیروهای امداد پلیس راه استان در تمام جاده‌ها و محورهای استان به صورت گردشی و ثابت آماده امدادرسانی هستند، ابراز داشت: در ۱۰ نقطه از استان نیروهای پلیس راهور به صورت ثابت خدمات امدادی را به مردم ارائه می‌دهند.

رئیس پلیس راه استان اصفهان همچنین در مورد وضعیت جاده‌های استان اصفهان اضافه کرد: جاده‌های استان نسبت به وضعیت دیگر استان‌ها مناسب است اما این دلیل بر رعایت ۱۰۰ درصد استانداردها نیست.

وی با اشاره به اینکه در تمام شهرستان‌های استان نقاط حادثه خیز داریم، ادامه داد: این نقاط شناسایی شده و با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان در حال استانداردسازی این جاده‌ها هستیم.

سرهنگ رضایی همچنین به لزوم استانداردسازی محورهای دامنه ـ اصفهان و خور ـ جندق اشاره کرد و گفت: این دو محور از اصلی‌ترین محورهای حادثه ‌خیز استان هستند و باید هر چه زودتر نسبت به استانداردسازی آنها اقدام کرد.

() نظرات
  موضوع: خبرهای منطقه ،  نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 بهمن 1394 ساعت 12:13 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی

گرمترین و خنکترین ایستگاه در حال حاضر
11° c
چوپانان
-5° c
فریدون شهر


وضع هوای چوپانان

هوای حاضر            ساعت: ۱۲:۰۱
۱۱° c
قسمتی ابری

جهت باد: جنوب غربی
  هوای حاضر | چهارشنبه ۰۷ بهمن
سرعت باد: ۴ متر بر ثانیه, ۱۴ کیلومتر بر ساعت

نم نسبی:  % ۲۸

دید افقی:  بیش از ۱۰ کیلومتر

بارندگی 24 ساعت گذشته:  صفر میلیمتر

بیشینه دما در 24 ساعت گذشته:  
۱۴° c
کمینه دما در 24 ساعت گذشته:  
-۳° c

آخرین بروز رسانی: ۱۳۹۴/۱۱/۰۷ 
وضعیت جوی روز پنجشنبه وجمعه چوپانان: 

قسمتی ابری بتدریج افزایش ابر و وزش باد


() نظرات
  موضوع: آب و هوا ،  نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 بهمن 1394 ساعت 12:04 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی

امام جمعه اصفهان:

دریافت هرگونه وجه زمین برای ساخت مسکن روستائیان در روستاهاکار درستی نیست

اصفهان-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: دریافت هرگونه وجه برای زمین از روستائیان جهت احداث مسکن و ساخت واحدهای تولیدی در روستاها، کار صحیحی نیست و نظر حضرت امام خمینی(ره) نیز بر این اساس بود.

به گزارش ایرنا و به نقل از دفتر امام جمعه اصفهان، آیت الله ' سید یوسف طباطبایی نژاد ' روز سه شنبه در دیدار با خیران مسکن ساز گفت: یکی از دغدغه های امام خمینی(ره) بی سرپناهی مستضعفان بود و باید ساخت مسکن برای محرومان در اولویت قرار گیرد.
وی با اشاره به وجود پنج میلیون معلول در کشور، افزود: در جامعه اسلامی باید به عبور و مرور معلولان توجه ویژه شود ولی متاسفانه اینگونه نیست و بسیاری از معلولان مشکل مسکن نیز دارند که باید ساخت مسکن برای آنها در اولویت برنامه های خیران مسکن ساز قرار گیرد.
عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با بیان اینکه نه دولت و نه خیران به تنهایی توان ساخت مسکن برای اقشار ضعیف جامعه و بی خانمان ها را ندارند، گفت: ولی با مشارکت خیران و سایر اقشار جامعه می توان برای این افراد مسکن ساخت.
وی در ادامه با اشاره به زندگی برخی افراد فقیر در خانه های قدیمی، افزود: خیران باید با مشارکت این افراد برای بازسازی و ساخت مسکن اقدام کنند و شهرداری ها نیز باید این افراد را از پرداخت عوارض ساخت مسکن معاف کنند.
آیت الله طباطبایی نژاد افزود: شهرداری و بنیاد مسکن تا حد امکان باید با قشر ضعیف جامعه مدارا کنند.
وی به اهمیت مشارکت در ساخت مسکن اشاره کرد و افزود: در شرایط عادی اگر بطور مثال توان ساخت هشت باب مسکن را برای فقرا داشته باشیم با مشارکت آنها می توان چندین برابر این عدد، مسکن ساخت.
امام جمعه اصفهان به ساخت منازل 20 متری در برخی مناطق اصفهان اشاره کرد و افزود: باید با کمک شهرداریها این خانه ها را از مالکین خرید و در مناطقی که امکان ساخت وجود دارد برای آنها منازل بزرگتر ساخت.

() نظرات
  موضوع: خبرهای سایت ،  نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 بهمن 1394 ساعت 12:01 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمیبازدید کارشناسان حفظ نباتات از مزارع و باغات چوپانان شهرستان نایین

            به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان نایین ، در روز سه شنبه مورخ 6/11/94 کارشناسان حفظ نباتات و اداره بهبود تولیدات گیاهی شهرستان از مزارع و باغات چوپانان بازدید و با توجه به فرارسیدن زمان مبارزه با علفهای هرز گندم و جو و همچنین عملیات کوددهی باغات در منطقه چوپانان ، راهنمایی لازم به زراعین و باغداران صورت گرفت.

منبع: http://www.agri-naein.ir/

() نظرات
  موضوع: کشاورزی و صنعت ،  نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 بهمن 1394 ساعت 11:55 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
به نام حی دادار.
دلهای مصیبت زده صاحبان عزا،وقتی حضور بی ریای شما نیکان را در مراسم تشییع تا ترحیم پدر مرحوممان حاج اسدالله ثابتی شاهدبود آنقدر در مقابل بزرگواری شما به کرنش آمده بود که سنگینی بار این غم را تاب آورد و اینک زبان و قلم الکن، عاجز از تشکر و قدر دانی از شما عزیزان است.آرزوی عمر با عزت برای عزیزانتان و غفران و رحمت الهی جهت در گذشتگانتان کمترین پاسخ خاندان مصیبت دیده می باشد.حضور صمیمانه تان را در مجالس شادی شما جبران خواهیم کرد،ان شاءالله.
بدلیل تالمات روحی بازماندگان با تاخیر به متن حلالیت طلبی مرحوم پدر دسترسی پیدا کردیم که جهت حفظ امانت عین مرقومه مرحوم حاج اسدالله را ذیلا تقدیم می دارد و از محضر همه بزرگواران عاجزانه تقاضا دارد اگر در مدت تصدی مرحوم ابوی دلخوری،ناراحتی،حق و ناحقی و.....از جانب ایشان دارید در صورت امکان حلال نموده و در غیر این صورت به پسر ارشد مرحوم مراجعه فرمایید.


۹۰/۲/۲۰
بسم الله الرحمن الرحیم

اینجانب اسدالله ثابتی از شما مردم خوب تقدیر و تشکر می نمایم. در مدت ۱۲ سال که مسئول شورای اسلامی بودم با آن همه مشکلاتی که همه میدانید، چه مشکلات روستا چه مشکلات جبهه و جنگ ، همه صبوری و همکاری نمودید و به کمک شما توانستیم خدماتی را هر چند اندک انجام دهیم. و الحمدلله که انقلاب هم پیروز و موفق گردید و خدارا شکرگزارم که بدون لغزش، این ایام سپری شد و به لطف خدا عمدا خطایی مرتکب نشدم که شرمنده باشم و چنانچه کسی از من کدورتی دیده، باید مرا حلال کند تا با روی سفید به حضور خداوند بزرگ بروم.

 خدایا چنان کن سرانجام کار
 تو خشنود باشی و ما رستگار 

به فرزند ارشدم سفارش دارم این چند جمله ، جهت حلالیت از طرف مردم در مراسم سوم، در مسجد خوانده شود. 

حاج اسدالله ثابتی
() نظرات
  موضوع: درگذشتگان ،  نوشته شده در تاریخ سه شنبه 6 بهمن 1394 ساعت 12:02 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
در رابطه با روز هوای پاک موضوعی در سایت درج شد اما با تصاویری که کانال تلگرامی "سلام چوپانان"  به همین مضمون  گذاشته بود والودگی محیط زیست را در آن به تصویر کشیده بود لازم شد تذکراتی را گوشزد نماییم تا هم هوایی پاک وهم محیطی زیبا وعاری از الودگی را شاهد باشیم.با سپاس از کانال سلام چوپانان در درج تصاویرفوق.

شما میتوانید متن کامل وتصاویر مربوط به آن را در لینک زیر مشاهده نمایید.


چوپانان وطن


() نظرات
  موضوع: محیط زیست ،  نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 30 دی 1394 ساعت 02:37 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
29دی روز هوای پاک
سه شنبه 29 دی 1394

برداشت از وبلاگ فرهنگی چوپانان وطن
آدرس:http://choopananvatan.blogfa.com/

روح وروان پاک در بدن پاک است

اندیشه پاک در روح پاک
بیایید این هوای پاک را آلوده نکنیم.
محیط زیست چوپانان یکی از پاکترین هوا رادارد ومحیط اطراف ما نیز این پاکی را بما هدیه داده است 
زمانیکه به کوه ودشت وصحرا گذر میکنیم واز طراوت ولطافت هوای پاک روستا وکوهستان بهره می بریم بهتر است درپایان هرنشستی وگلگشتی زباله های بجا مانده را درپاکت زباله ریخته وآنرا به نزدیکترین سطل زباله بریزیم تا دیگرانی که بعد ازما به این محل میروند از  تمیزی وطراوت آن لذت ببرند.
بویژه درایام نوروز که نزدیک است حتما این مسائل مد نظرمان باشد .هوا ومحیط زیست خودمان راآلوده نکنیم.

نمونه ای از آلودگی محیط زیست درروز سیزده بدر توسط همشهریان.(پایین)


() نظرات
  موضوع: محیط زیست ،  نوشته شده در تاریخ سه شنبه 29 دی 1394 ساعت 09:40 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
 تعداد کل صفحه‌ها: (132) 1 2 3 4 5 6 7 ...
۱۶ آذرماه ۱۳۸۹
روز اثبات وجود یوز در زیستگاه
حیات وحش عباس آباد

یوزپلنگ در پناهگاه حیات وحش عباس آباد

[ آنلاین:  ]