خبرها را با تلفن و ایمیل به ما برسانید.
غلامعلی صمیمی: تلفن ۰۹۱۳۱۵۲۶۰۴۵ (ایمیلsamimi2008@yahoo.com) -- مصطفی مراد: تلفن ۰۹۱۳۴۵۱۶۹۵۴ (ایمیلe.mostafa_morad@yahoo.com)
مدیر سایت: ایمیلmalekims@yahoo.com(مالکی)

آمار سایت

 كل مطالب:

 بازدیدهای امروز:
 بازدیدهای دیروز:
 بازدیدهای این ماه:
 بازدیدهای ماه قبل:
 كل بازدیدها:
flag counter

قسمت دوم

جاده معدن بسیار پرپیچ وخم وسربالایی دارد که هم بسیار زیبا وجالب توجه است وهم جاده ای پرمخاطره که شش دنگ حواس جمع را میطلبد وبا اندک بی توجهی شاید به ته دره که بسیار گود است سقوط کنید.از جاده های پرپیچ وخم گذشتم وخود رابه بلندترین نقطه معدن رساندم که آنجا یک معدن سیلیس بود ویک بولدوزر بربلندای معدن گذاشته بود ومعدن هم تعطیل بود.

خانه های مسکونی معدن گود

ماشین را کنار اتاقکهایی که در بلندی ساخته شده بود پارک نمودم واز انجا به بعد باید پیاده بسمت معدن خومو میرفتم.البته از معدن گود بسمت بزکش وخومو جاده دارد وبسیار هم این جاده دیدنی است زیرا دردامنه کوهها وتپه ها این جاده را عبور داده اند برای همین از سنگ بندهای طویل وبا ارتفاع زیادی استفاده کرده اند تا بتوانند جاده را مسطح نمایند.

تونلی درمعدن گود

خلاصه بخاطر اینکه جاده بزکش وخومو بدلیل بسته بودن  وکارکردن بیل مکانیکی بسته شده بود مجبور شدم مسیر خومو را پیاده طی کنم دربالای کوه، معدن بزکش رادیدم اما هدف بنده خومو بود که مسیرم بسمت انجا راادامه دادم وطول مسیر از کوهها وتپه های زیادی میگذشت وحدودا2کیلومتر را طی کردم تا به معدن خومو رسیدم برایم بسیار جالب بود چون برای اولین بار بود که این معادن بسیار قدیمی رادراطراف چوپانان میدیدم.منازل وتونلهای خومو هم همانند معدن گود بودند بااین اختلاف که در معدن خومو یک آب انبار بسیار قدیمی هم دردامنه کوه ساخته شده بود که آب باران را از بالای کوه بسمت این آب انبار هدایت کرده بودند وآب هم بخاطر بارانهایی که چندی پیش برآنجا باریده بود در آب انبار وجودداشت.یک تفاوت دیگر آن این بود که یک بادگیر هم در بالای یکی از منازل بود که جالب توجه بود.

شنیده بودم بندی بسته بودند برای ذخیره آب باران برای آشامیدن ومصرفی که بدنبال این بند دره را طی کردم اما بندی وجود نداشت زیرا براثر فرسایش بند پرشده بود.

معدن سیلیس در بلندترین نقطه کوه

در مسیر جاده بربلندترین نقطه خومو یک برجکی وجودداشت که در اصطلاح محلی به آن چیل میگوییم که این چیلها هم برای راهنمای مسیر بود وهم محدوده معدن رامشخص میکرد.در این معدن هم تونلهای زیادی هم در کف دره وهم در دامنه کوه حفرشده بود وآثار کوره های ذوب هنوز وجوددارد ودودکشهای آن هنوز پابرجاست که این کوره هادر کف وزیر زمین درست شده اند وسرب حاصل از این معدن را با هیزم های تاغی که در منطقه بوده ذوب میکردند وبهمین علت بیابانهای منطقه که روزی تاغزار وجنگل بوده اکنون به بیابانی عاری از تاغزار تبدیل شده است.

نمایی از معدن بزکش

دربرگشت از معدن خومو مجددا به گود رفتم واز راننده بیل مکانیکی درخواست کردم که جاده بزکش وخومو را درحدامکان باز کنند تا گردشگران وکویرنوردان بتوانند در اینده به این معادن بسیار قدیمی پابگذارند واین منطقه را به یک تخت گردشگری وتوریستی  اگر خدا بخواهد با همت اهالی چوپانان تبدیل نماییم.

معادنی که در این منطقه وجوددارند همه قدیمی وساختمانهای مسکونی آن اکثر بوکند(خانه های تکی زیر زمینی) هستند وتونلهای انها هم درنوع خودشان بی نظیرند.

چیل یا نشانه محدوده معدن وراهنمای جاده

بقیه در قسمت سوم

() نظرات
  موضوع: خبرهای منطقه ،  نوشته شده در تاریخ شنبه 9 خرداد 1394 ساعت 07:28 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی

وزیر آموزش و پرورش از برنامه‌ریزی برای استخدام 5 هزار نیرو در آموزش و پرورش خبر داد و گفت: قرار است استخدام مربیان پیش‌دبستانی را در اولویت قرار ‌دهیم.
به گزارش اینا به نقل از فارس، علی اصغر فانی، ظهر امروز در هفدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان خوزستان در اهواز اظهار کرد: آموزش و پرورش خوزستان نیاز به رسیدگی خاص در دو بخش دارد، یکی از این بخش‌ها کمبود فضاهای آموزشی و تربیتی است که این رسیدگی را می‌توانیم با همکاری و همفکری استانداری خوزستان ساماندهی کنیم و دومین بخش، مسئله کمبود نیروی انسانی است که به علت ناامن بودن استان در برهه‌ای از زمان بخش اعظمی از نیروهای آموزشی به نقاط دیگر کشور انتقال یافتند.

وی در ادامه به مجوز استخدام 5 هزار نیرو در آموزش و پرورش کشور اشاره کرد و افزود: سهم آموزش و پرورش خوزستان در این استخدام ویژه خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: در همین راستا طبق قانون و مجلس، تصمیمات خوب گرفته شده و قرار است استخدام مربیان پیش‌دبستانی را در اولویت قرار ‌دهیم.

فانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار سال «همدلی و همزبانی ملت و دولت»، برگزاری اینگونه جشنواره‌ها را در راستای تحقق این شعار دانست و گفت: به طور میانگین روزانه 7. 5 کلاس توسط خیران ساخته می‌شود و در صورتی که هر کلاس درسی بتواند 30 سال خدمت ارائه دهد، به طور متوسط هر سال به 900‌ دانش‌آموز خدمت‌رسانی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه یک سوم فضاهای آموزشی کشور غیر استاندارد هستند، خاطرنشان کرد: با تصویب قانونی در مجلس شورای اسلامی، همه پروژه‌های نیمه‌کاره می‌توانند در اختیار خیران قرار گیرد تا بدین ترتیب کمک شایان و بسیار بزرگی به آموزش و پرورش به منظور تکمیل فضاهای نیمه تمام آموزشی ارائه شود.

فانی در پایان عنوان کرد: امیدواریم با اجرای سند تحول، بتوانیم کیفیت آموزش و پرورش را در شان جمهوری اسلامی افزایش دهیم، زیرا سند تحول به عنوان زیرساخت برنامه ششم توسعه در بخش آموزش و پرورش، می‌تواند بسیار کارآمد عمل کند.
() نظرات
  موضوع: اطلاعیه‌های دولتی ،  نوشته شده در تاریخ جمعه 8 خرداد 1394 ساعت 08:40 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی

بارش‌های پراکنده در شرق و غرب استان طی ۲۴ ساعت آینده

کراپ‌شده - باران
 
اصفهان - کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان اصفهان گفت: بارش‌های خفیف و پراکنده برای امروز و فردا در نقاط شرق و غرب استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

حسن خدابخش در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بررسی نقشه‌های هواشناسی استان اصفهان طی ۲۴ ساعت آینده اظهار داشت: بررسی این نقشه‌ها بیانگر افزایش ابر و وزش باد در اکثر نقاط و به ویژه مرکز و شرق استان خواهد بود.

وی با بیان اینکه افزایش ابر در مرکز استان با افزایش گرد و غبار محلی نیز همراه خواهد بود، ابراز داشت: بارش‌های خفیفی نیز در شهرهای نایین، اردستان و شمال شرق استان پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس مسئول پیش‌بینی هوای استان اصفهان با بیان اینکه فردا بعد از ظهر نیز افزایش ابر و بارش‌های خفیف را در مناطق غربی استان شاهد خواهیم بود، افزود: پیش‌بینی‌‌ها برای روز جمعه نیز بیانگر آسمانی صاف برای اکثر نقاط استان و افزایش ابر در مناطق غرب است.

وی در خصوص وضعیت دمایی استان طی ۲۴ ساعت نیز گفت: در این بازه زمانی وضعیت دمایی در شرق و مرکز استان با یک درجه کاهش و در غرب استان تغییر محسوسی نخواهد داشت.

خدابخش دمای هوای اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز را ۳۱ و در خنک‌ترین ساعات بامداد فردا را ۱۸ درجه سانتی‌گراد اعلام کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت آینده فریدونشهر با دمای ۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین و خور و بیابانک با ۳۷ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین نقطه استان پیش‌بینی شده است.

() نظرات
  موضوع: آب و هوا ،  نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 7 خرداد 1394 ساعت 03:55 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی


اصفهان- ایرنا- بر اساس تفاهمنامه میان اداره کل محیط زیست استان اصفهان و شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (هسا) وابسته به وزارت دفاع، پهپادهای (هواپیماهای بدون سرنشین) این شرکت برای حفاظت از محیط زیست به پرواز در می آید.

به گزارش ایرنا، این تفاهمنامه برای نخستین بار میان یکی از ادارات کل حفاظت محیط زیست استان های کشور و شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (هسا) در جریان گردهمایی مدیران کل حفاظت محیط زیست کشور در اصفهان منعقد شد.

این تفاهمنامه با توجه به اجرای اصل 50 قانون اساسی، همکاری مبنی بر عمومی بودن وظیفه حفاظت از محیط زیست و تحقق انتظارات و مطالبات زیست محیطی رهبر معظم انقلاب به امضا رسید.

بر اساس تفاهمنامه مذکور، پایش مناطق محیط زیست شامل بررسی وضعیت زیستگاهها، سرشماری حیات وحش و پایش تخریب و تصرف برای استفاده از پهپادهای شرکت هسا انجام می شود.

همکاری در گشت هوایی برای شناسایی و تعقیب متخلفان شکار و صید، پایش مناطق تحت مدیریت برای رصد حوادث غیر مترقبه از جمله آتش سوزی توسط شرکت هسا و انجام کلیه تعهدات بدون مبادله وجه و تحمیل بار مالی نیز از دیگر مفاد این تفاهمنامه است.

این تفاهمنامه به امضای حمید ظهرابی، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان و محمد علی سیرتی، مدیر عامل شرکت هواپیماسازی ایران رسید.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در آئین عقد تفاهمنامه با هسا گفت: وزارت دفاع در سال های اخیر به سرعت وارد عمل در زمینه حفاظت از محیط زیست شده است.

حمید ظهرابی با اشاره به مهمترین اقدامات وزارت دفاع در این زمینه افزود: عدم تولید سلاح شکاری در داخل کشور قانون بر زمین مانده ای بود که وزارت دفاع آن را اجرا کرد.

وی مشارکت نیروهای مسلح در مهارآتش در مناطق چهارگانه و استفاده از پهپادها و فناوری های نو در حفاظت از این مناطق را از دیگر اقدامات وزارت دفاع در حفاظت از محیط زیست کشور خواندو اظهار کرد: شرکت هسا ظرفیتهای زیادی در این زمینه دارد که باید بخوبی از آن بهره گرفت.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز در این آئین گفت: وزارت دفاع از معدود وزارتخانه هاییست که در زمینه محیط زیست خوب عمل کرده است.

احمد علی کیخا با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت دفاع ماموریتهای یکسان دارند افزود: وزارت دفاع آگاهانه پذیرفته که از برخی منافع خود مانند تولید سلاح شکاری به نفع محیط زیست کشور بگذرد.

وی با بیان اینکه تفاهمنامه همکاری بین محیط زیست و هسا برای نخستین بار در استان اصفهان منعقد می شود اظهار امیدواری کرد این همکاری، نقطه عطفی در حفاظت از محیط زیست کشور باشد.

شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (هِسا) در شاهین شهر اصفهان در سال ۱۳۵۵ تاسیس شده و متعلق به سازمان صنایع هوایی ایران است.

از قابلیت های این شرکت می توان به خط تولید هواپیمای مسافربری و بدون سرنشین، تعمیر و نوسازی هواناو (هاورکرافت)، ساخت هواپیماهای بال ثابت (نظامی)، مرکز طراحی هواگرد و دارای بزرگترین مرکز اویونیکی کشور اشاره کرد.

گردهمایی مدیران کل حفاظت محیط زیست کشور دیروز سه شنبه با حضور معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در اصفهان آغاز شد و فردا پنجشنبه پس از سه روز برگزاری بکار خود پایان می دهد.

برگزاری نشست های تخصصی با موضوعات اداره کل حفاظت و یگان حفاظت، دفتر زیستگاه ها و امور مناطق، دفترتنوع زیستی و حیات وحش، دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی و طرح مباحث مرتبط با روابط عمومی، مرکز امور زنان و صندوق ملی محیط زیست، دیدار گروهی از پایاب رودخانه زاینده رود و تالاب بین المللی گاوخونی از جمله برنامه های گردهمایی مدیران محیط زیست در اصفهان است.

پهپاد، پرندهٔ هدایت پذیر از دور یا هواپیمای بدون سرنشین است که علاوه بر کاربرد نظامی در برنامه های غیر نظامی مانند خاموش کردن آتش سوزی ها یا جایی که پرواز برای خلبان خطر دارد و شناسایی بیشتر حوادث غیرمترقبه طبیعی استفاده می شود.

() نظرات
  موضوع: محیط زیست ،  نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 7 خرداد 1394 ساعت 03:50 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی


یزد - ایرنا - رئیس فوریت های پزشکی اردکان از کشته شدن 2 نفر بر اثر واژگونی یک دستگاه خودرو پژو پارس در محور اردکان به سمنان خبر داد.

مصطفی نوروزی روز چهارشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: نیروهای پایگاه اورژانس چوپانان بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند که متأسفانه قبل از رسیدن آمبولانس مصدومین این حادثه فوت کرده بودند .

وی اضافه کرد: این حادثه ساعت 7 صبح امروز در 100 کیلومتری محور اردکان به سمنان اتفاق افتاد.

این مسوول تصریح کرد: علت حادثه در دست بررسی است.

() نظرات
  موضوع: حوادث ،  نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 7 خرداد 1394 ساعت 03:44 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی

صاف تا قسمتی ابری گاهی  وزش باد و گرد و خاك محلی

حداقل دما:  21درجه سانتیگراد
حداکثر دما: 37درجه سانتیگراد
() نظرات
  موضوع: آب و هوا ،  نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 6 خرداد 1394 ساعت 10:32 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی

قسمت اول


دیدن یک کمپرسی لیلاند قدیمی نا خوداگاه ذهنم رابسمت وسوی معدن گود برد وآنروزهای خاطره انگیزش که عصر پنجشنبه هر هفته کارگران را از معادن گود وبزکش به چوپانان میاورد وعصر جمعه دوباره آنها را به معدن برمیگرداند.درست در 50متر پایینتر نیزایستگاه کمپرسی کارگران معدن سرب نخلک بود که همزمان کارگران را به نخلک میبرد.

منازل مسکونی گود

تعداد کارگران معدن نخلک خیلی بیشتراز کارگران معدن گود بود.عصرهای پنجشنبه کارگران خسته از یک هفته پرکار ودوری از خانواده با چهره های غبار الود معدن وگرد وخاک ناشی از جاده خاکی وسرویس ایاب وذهابی که همان کمپرسی هایی بود که چندساعت قبلش خاک سرب معدن را بارگیری وحمل میکردند به سر جوی ابی که درخیابان هنوز هم جاری است می نشستند وآبی به سر وصورت می زدند وسپس راهی منازلشان میشدند وروز بعد در برگشت به معدنها آذوغه یک هفته اشان را که همان نان ویک خیک (مشک ) ماست و..بود را به  نرده های کمپرسی میبستند وراهی میشدند.همیشه بیاد دارم که بخاطر همان مشکهای ماستی که بربدنه کمپرسی بسته بود یه گروه پشه همانند یک پایه ابر بربالای این ماشینها پرواز میکردند وزمان حرکت این پشه ها تا پایان ابادی این ماشینها رابدرقه میکردند.فعلا موضوع دررابطه با معدن گود وبزکش وخومو است.

تعدادی از خانه های مسکونی گود

همین تصویر کمپرسی لیلاند مرا برآن داشت تا سفری به چوپانان وسپس برای اولین بار راهی معدن گود شوم. 

سرویس ایاب وذهاب معدن گود

جاده رابلد نبودم در معیت یک راهنما صبح یک روز در اردیبهشت سال جاری  ساعت 6ونیم صبح بسمت معدن گود حرکت کردم قبل از آن با سرمحیطبانی چوپانان هماهنگی نمودم تا مشکلی برای هم ما وهم آنها بوجود نیاید.جاده معدن درمسیر رودخانه فصلی بود وبسیار جاده ای زیبا وبهاری وسرسبز بود.

طبیعت بهاری در مسیر جاده

شاید اگر هماهنگی نمیشد ایشان به هوای اینکه ما شکاری باشیم خود را به این جاده میانداختند.حدود 35 کیلومتر که رفتیم به معدن گود رسیدیم که دونفر درآنجا بودند یکنفر اهل اصفهان وراننده بیل مکانیکی بود ودیگری یک افغانی که مشخص بود نگهبان انجاست.ماشین را درکنار ساختمان انها پارک کردم ابتدا سوالی که از من شد گفتند با شکاربانی هماهنگی کرده ای یانه؟ که پاسخ من مثبت بود.سپس از منازل مسکونی قدیمی که کارگران در دهه های 40 و50 آنجا زندگی میکردند تصویربرداری کردم وتعداد زیادی تونل که کارگران بدنبال رگه های سرب حفر کرده بودند وجود داشت که این تونلها بیانگر سختکوشی وزحمات زیادی بود که پرسنل آنجا  برای یک روزی حلال درپی رگه ها همچنان به عمق کوه حفاری کرده بودند.

تونلی در یکی از معادن

یک رودخانه فصلی بسیارعمیق در پایین دست معدن بود که متاسفانه براثر بی توجهی کارکنان انجا تبدیل به زباله دانی شده بود وهر بیننده تازه واردی این صحنه را ابتدا میبیند که بسیار متاثرمیشود. واگر قرار باشد که گردشگران وتوریستها روزی به آن وادی پابگذارندبخاطر بوکندهای قدیمی وساختمانهای بسیارقدیمی اش وبا این صحنه روبرو شوند شاید دیگر گردشگران پا به این معدن نگذارند زیرا نمیتوان تحمل کرد.

جاده زیبا ومارپیچ وپرمخاطره گود

جاده معدن بسیار پرپیچ وخم وسربالایی دارد که هم بسیار زیبا وجالب توجه است وهم جاده ای پرمخاطره که شش دنگ حواس جمع را میطلبد وبا اندک بی توجهی شاید به ته دره که بسیار گود است سقوط کنید.از جاده های پرپیچ وخم گذشتم وخود رابه بلندترین نقطه منطقه رساندم که آنجا یک معدن سیلیس بود ویک بولدوزر بربلندای معدن گذاشته بود ومعدن تعطیل بود.

بقیه درقسمت دوم


() نظرات
  موضوع: خبرهای منطقه ،  نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 6 خرداد 1394 ساعت 06:18 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی

 

بسمه تعالی

عملکرد دهیاری وشورای محترم روستا در شش ماهه دوم سال 93 فهرست وار باطلاع همشهریان گرامی میرسد.

پیش از این عملکرد شش ماهه نخست سال 93 تقدیم حضور همشهریان شده بود.

همه ساله زحمات وتلاشهای این عزیزان وهمچنین پیگیریها وعملکرد ایشان جهت اطلاع همشهریان گرامی تقدیم میگردد،باشد که این زحمات  وتلاشهای بی وقفه انها نشان از کارایی وهدفمند، آنهم برای پیشبرد وپیشرفت عمران وآبادانی روستایمان  که خا لصانه وبی ریا زحمت میکشند باشد.از همت وزحمات این دونهاد مردمی کمال سپاسگزاری وامتنان راداریم.

1-جدولگذاری وبلوک فرش یک طرف خیابان ابن سینا

2-نصب تیر چراغ برق وروشنایی کوه دشت ونصب 5عدد آلاچیق برروی کوه دشت.

3-نصب چراغ پارکی وبلوک فرش میدان جهاد ونصب درخت روشنایی مزین به نام چهارده معصوم.

4-نصب پرژکتور درگلزار شهدا.

5-لوله گذاری واجرای ابیاری قطره ای خیابان امام.

6-خرید 667 اصله نها ل وکاشت درخیابانها وبلوارها .

7-ساخت گلدانهای لاستیکی بااستفاده از لاستیکهای فرسوده وکاشت گل در انها ونصب در بلوار.

8-جدولگذاری خیابان توحید وولیعصر ورنگ امیزی جدادل خیابانها.

9-کانیو گذاری خیابان بوستان وتعدادی ازکوچه هابمنظورهدایت ابهای هرز.

10-خرید ست ورزشی 19تایی جهت نصب درانتهای خیابان توحید.

11-ساخت ابنما در ورودی وابتدای بلوارخلیج فارس درمسیر سیلاب فصلی.

12-روشنایی ونصب 10عددپرژکتور در دامنه کوه شمال روستا.

13-ساخت ونصب تابلو در تمام ورودیهای خیابانها.

14-زیرسازی انتهای خیابان توحید بسمت منطقه گردشگری کوه دشت.

15-تسطیح اراضی ادامه خیابان بوستان کنار کوه دشت (گودالهای لایی).

16-زیر پوشش قراردادن تعداد 50نفر تحت پوشش بیمه روستایی.

17-ایجاد خانه ورزش روستایی برای جوانان وورزشدوستان.

18-نصب وروشنایی 25 تیربرق درداخل روستا.

19-حل مشکلات نانوایی درروستا ونظارت برکیفیت وعملکرد نانوایان.

20-حل وفصل مشکلات توزیع وپخش کپسول گاز.

21-برگزاری مراسمات ملی مذهبی درروستا.

22-اسفالت کمربندی بطرف بلوارخلیج فارس وورودیهای چوپانان.

23-پیگیری ونصب تعداد8چراغ چشمکزن در تقاطع وورودیهای روستا.

لازم بذکراست که جهت رفاه در مسئله آبرسانی به روستا  وشبکه اب چوپانان یک نفر بعنوان کمکی به این شبکه اضافه شد.

ومسئله دیگری که درحال پیگیری است تفکیک پست بانک از ساختمان فعلی مخابرات است که در صورت امکان بتوان این بانک را در وسط روستا آورد وفعالیتش رابیشتر کرد.

پیشنهاد نگارنده:***-امید ان داریم که مکانهای رفاهی وتفریحی ودیگر هدفهایی که بمنظور رفاه حال اهالی باتدبیر اندیشیده می شود طوری ایجاد شود که تنها بسمت یکطرف روستا(به سمت شهرک )نباشد.زیرا باید رفاه حال پیرزنان وسالمندان هم بکنیم.بطور مثال پخش وتوزیع گازمایع که دسترسی آسان به ان داشته باشند.

برای کارکنان دهیاری واعضای شورای اسلامی چوپانان ارزوی موفقیت وبهروزی راداریم.

 

() نظرات
  موضوع: خبرهای عمران و آبادی ،  نوشته شده در تاریخ دوشنبه 4 خرداد 1394 ساعت 03:04 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی

وضعیت جوی چوپانان درروز سه شنبه

صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد

حدااقل دمای هوا  21درجه سانتیگراد 

حداکثر  دمای هوا  38درجه سانتی گراد


() نظرات
  موضوع: آب و هوا ،  نوشته شده در تاریخ دوشنبه 4 خرداد 1394 ساعت 08:02 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
روز یکشنبه سوم خرداد راهپیمایی بانوان چوپانان از سوی پایگاه بسیج خواهران بمناسبت فتح خرمشهر درعملیات بیت المقدس وهمچنین ولادت امام سجاد(ع) از مقابل پایگاه بسیج حضرت معصومه (ع) به سمت پارک کوهستان (کوه دشت) انجام شد. دراین مراسم  سرگرمیهایی چون بازی های کودکانه ومسابقه بین فرزندان آنان انجام گرفت.() نظرات
  موضوع: مناسبت‌ها ،  نوشته شده در تاریخ دوشنبه 4 خرداد 1394 ساعت 07:49 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
ده کیلومتر از محور اردکان به چوپانان حدفاصل پمپ بنزین غزال سیاهکوه بسمت چوپانان در حال حاضر دوبانده شده وتردد در هردو محور رفت وبرگشت ادامه  دارد. و از پمپ بنزین بسمت اردکان نیز 8 کیلومتر  جاده از مسیر جدید باز شده وپل زیر گذر قطار حذف شده وبجای آن تردد از پل هوایی جدید انجام میشود.
محور اردکان به چوپانان بطول 110 کیلومتر  سالهاست که بستر سازی شده این جاده به موازات همین جاده کنونی  بسترسازی وبیشتر این جاده آماده اسفالت می باشد.پلهای زیادی دراین محور باید ساخته شود که تعدادی آماده بهره برداری وهنوز تعدادزیادی باید ساخته شود.

محور اردکان -چوپانان(عکس آرشیوی است)

محوراردکان -چوپانان بطول 175کیلومتر میباشد که کریدور شمال (دریای خزر) رابه جنوب (خلیج فارس) متصل مینماید.
بنابدستور دولت محترم این محور یکی از پرترددترین محورهاست ودوبانده شدن آن چند سالی است که در دستور کار قرارگرفته.
() نظرات
  موضوع: خبرهای منطقه ،  نوشته شده در تاریخ یکشنبه 3 خرداد 1394 ساعت 02:39 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
 بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر گذر امواج ناپایدار ضعیف از روی استان طی چند روز آینده می‌باشد. بر این اساس آسمانی صاف تا كمی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش بادو گردوخاك محلی پیش بینی می شود. در برخی مناطق همراه با رشد ابر موقتی، احتمال بارش خفیف هم وجود دارد.


 وضعیت جوی چوپانان در روز دوشنبه مورخ 94/3/4.. 

             صاف دربعدازظهر افزایش ابر،وزش بادو گرد وخاك محلی واحتمال بارش خفیف

() نظرات
  موضوع: آب و هوا ،  نوشته شده در تاریخ یکشنبه 3 خرداد 1394 ساعت 02:19 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۶
خداحافظی با بنزین ۷۰۰ تومانی
"خداحافظی با بنزین ۷۰۰ تومانی" تیتر یك روزنامه ابرار اقتصادی است. در این خبر می خوانیم: مدیركل روابط عمومی وزارت نفت گفت: در مورد سهمیه سوخت خودرو‌های شخصی هنوز تصمیم قطعی صورت نگرفته اما به‌احتمال زیاد این سهمیه واریز نمی‌شود و خودرو‌های شخصی از این به بعد با نرخ آزاد سوخت‌گیری می‌كنند. به گزارش تسنیم ، اكبر نعمت‌اللهی اظهار كرد: سهمیه سوخت خودرو‌های عمومی به حساب آن‌ها واریز شده اما سهمیه سوخت خودرو‌های شخصی تا این لحظه اعمال نشده است. مشاور وزیر نفت افزود: در مورد سهمیه سوخت خودرو‌های شخصی هنوز تصمیم قطعی صورت نگرفته اما به‌احتمال زیاد این سهمیه واریز نمی‌شود و خودرو‌های شخصی از این به بعد با نرخ آزاد سوخت گیری می‌كنند. وی با بیان اینكه این موضوع در روز‌های آینده مشخص می‌شود، تك‌نرخی كردن سهمیه سوخت برای خودروهای شخصی را امری مطلوب ارزیابی كرد و گفت: با این كار جلوی فروش غیرقانونی، قاچاق و نگه داشتن بیش از حد سوخت در كارت جلوگیری می‌شود. مدیركل روابط عمومی وزارت نفت با بیان اینكه خودرو‌های عمومی نیز بر اساس مسیری كه طی می‌كنند و چیزی كه از بارنامه و جی‌پی‌اس آن‌ها دریافت می‌شود سهمیه سوخت دریافت می‌كنند، عنوان كرد: با این كار سوخت مازاد بر مصرف داده نمی‌شود و هر فرد به‌اندازه‌ای كه مصرف دارد سوخت دریافت می‌كند. وی با اشاره به مجموعه شركت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، بیان كرد: مجموعه پخش در صنعت نفت نقش سرباز جلو را بازی می‌كند و در واقع قسمت ارتباطی مجموعه نفت با مردم را تشكیل می‌دهد. اطلاعی در زمینه تك نرخی شدن نداریم سخنگوی شركت پخش فرآورده های نفتی در خصوص اینكه آیا این عدم واریز در راستای تك‌نرخی شدن قیمت سوخت است، گفت: در این زمینه نیز اطلاعی در دست نیست ضمن اینكه ما فقط مجری هستیم. داوود عربعلی در گفت و گو با ایلنا، در خصوص دلیل عدم واریز سهمیه بنزین خردادماه خودروهای شخصی و موتورسیكلت ها، گفت: هنوز اطلاعی در این زمینه نداریم و به محض تصمیم‌گیری مسئولین اطلاع‌رسانی خواهد شد. وی افزود: هنوز دلیل عدم واریز مشخص نیست و ما منتظر مصوبه مجلس برای ارسال به هیات دولت هستیم. زمانی كه مصوبه از سوی دولت به ما اعلام شود وزیر نفت نیز به ما ابلاغ كرده و ما نیز اجرا می‌كنیم. سخنگوی شركت پخش فرآورده های نفتی در خصوص اینكه آیا این عدم واریز در راستای تك‌نرخی شدن قیمت سوخت است، گفت: در این زمینه نیز اطلاعی در دست نیست ضمن اینكه ما فقط مجری هستیم. عربعلی خاطرنشان كرد: یقین دارم كه اتفاقی كه مردم را دچار بحران یا نگرانی كند نخواهد افتاد. برنامه‌ای برای قطع سهمیه بنزین نداریم طبق قانون هدفمندی یارانه ها دولت می تواند به صورت پلكانی بهای بنزین را افزایش دهد و آن را تا پایان برنامه به قیمت فوب خلیج فارس برساند.
() نظرات
  موضوع: عمومی ،  نوشته شده در تاریخ یکشنبه 3 خرداد 1394 ساعت 02:03 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
پس از انتقادات وپیشنهادات فراوان مبنی بر نحوه توزیع گاز مایع ایران گاز بالاخره با تصمیمات دهیاری وشورای اسلامی چوپانان  هم جایگاه جدید وهم فروشنده اش با توزیع کپسول ایرانگار در خدمت اهالی محترم چوپانان میباشد.
آقای محمدعلی قانعی مسئول جدید پخش گاز در چوپانان میباشند با نظر وتصمیمات مسئولان در چوپانان توجیهات لازم به اقای قانعی در خصوص نحوه پخش ساعت کاردر فصول مختلف وایام تعطیلی داده شد تا دیگر شاهد صفهای طولانی برای دریافت کپسول نباشیم.
درتاریخ 94/2/13 قراردادی که فی مابین دهیاری محترم ومسئول پخش گاز چوپانان اقای قانعی بسته شد.دراین قرار داد آمده است که ایشان همکاری لازم را با شورا ودهیاری در زمینه تامین وتوزیع سیلندر گار راداشته باشند.
-با رعایت حسن اخلاق و برخورد مناسب بامردم ومشتری کارخود راانجام دهد.
-متعهد میگردد که همه روزه کپسول برای توزیع آماده باشد وقبل از تمام شدن گاز حتما اقدام به خرید ان نماید.
-متعهد میگردد.توزیع کپسول همه روزه بجز ایام تعطیل روزانه 2ساعت توزیع گاز انجام گیرد.وساعات کار در فصول مختلف سال نیز بنا به اقتضای فصل تغییر خواهدکرد.
-نامبرده متعهدمیشود که درایام خاص سال  وباتوجه به افزایش جمعیت در ایام نوروز وهمچنین تاسوعا وعاشورا بصورت ویژه اقدام به تهیه وتوزیع کپسول گاز نماید.
درضمن کلیه کپسولهای موجود درانبار توسط اقای قانعی از صندوق رقرض الحسنه چوپانان خریداری شده است ومحل جدید انبار گاز در خیابان اصلی در محیطی باز وایمن جنب شرکت تعاونی روستایی میباشد.

() نظرات
  موضوع: خبرهای عمران و آبادی ،  نوشته شده در تاریخ شنبه 2 خرداد 1394 ساعت 12:39 ق.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
برگزاری کارگا ه آموزشی شناخت آفات و بیماریهای پسته در دهستان چوپانان             به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی نایین ، در روز سه شنبه مورخ 22/02/94، کا رگاه  آموزشی شناخت آفات و بیماریهای پسته دردهستان چوپانان شهرستان نایین با حضورآقای مهندس بارانیان از حفظ نباتات استان وجمعی از باغداران چوپانان برگزارگردید.

        دراین جلسه آقای مهندس بارانیان در مورد مدیریت آبیاری، مدیریت تغذیه بهینه گیاهی (محلول پاشی ) و مدیریت آفات و بیماریهای پسته توضیحات کاملی ارائه نمودند.

       شایان ذکراست سطح باغات پسته در دهستان چوپانان  درحال حاضر620 هکتار می باشد.

() نظرات
  موضوع: کشاورزی و صنعت ،  نوشته شده در تاریخ جمعه 1 خرداد 1394 ساعت 10:00 ب.ظ
نویسنده: غلامعلی صمیمی
 تعداد کل صفحه‌ها: (113) 1 2 3 4 5 6 7 ...
۱۶ آذرماه ۱۳۸۹
روز اثبات وجود یوز در زیستگاه
حیات وحش عباس آباد

یوزپلنگ در پناهگاه حیات وحش عباس آباد

[ آنلاین:  ]